Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanlığı "Sosyal Medya Kampüsü"
     30/06/2018 - 05/08/2018
     6 Hafta / 80 Saat
     Cumartesi ve Pazar
     10:00 - 17:00
     Gayrettepe Dedeman Hotel
     3.500 TL
Eğitim Amacı
Tanıtım, reklam, pazarlama, satış, halkla ilişkiler, iletişim, tasarım uzmanları, içerik geliştiricileri, strateji uzmanlarını ve yöneticilerinin yapabilirliklerini pratikle beraber geliştirmek
Kimler Katılabilir
  • Her çeşit ürün ve hizmetlerini, internet ortamını kullanarak satmak isteyenler; hedef kitle ile belirlenecek olan satış ve pazarlama işlemleri, bu kitleye ulaşmanın en doğru ve kısa yolunu bulmakla başlayan bir süreçtir. Bu süreç neticesinde en doğru yola ulaşacak verimli bir dijital pazarlama ortamı yakalanacaktır. İnternet ortamını ve sosyal medya gücünü kullanmayı bilmek hedef kitleye ulaşmanın en doğal yoludur.
  • Kendi işini kurmak isteyen ve kendi işinin patronu olmak isteyenler; marka ve ürünü sosyal medya kanallarına nasıl monte edildiğini bilmek ve bu konuda bilgi, beceri sahibi olmak için Sosyal Medya Uzmanlığı eğitim programına katılmak, internetin karmaşık dünyasının sosyal medya üzerindeki etkisini analiz etmek gereklidir. Sıfırdan oluşturulacak bir markanın en hızlı yayılacağı ve başarıya ulaşacağı alan kesinlikle sosyal medyadır.
  • Kariyer planlarını dijital pazarlama ve sosyal medya alanında yapmak isteyenler; kariyer için ortaya konulacak bir projenin varlığı, gelişimi ve neticesi, sosyal medyada bulacağı etki ile doğru orantılıdır. Sosyal medyada günlük varyasyonların ne ifade ettiğini anlamak ve müdahale becerilerini geliştirmek için, eğitim programında elde edilecek her bilgi, bu yolda noktasal bir veri işleme analizi yeteneğine sahip olmanızı sağlayacaktır.
  • Pazarlama ve satış konusunda profesyoneller (uzmanlar, uzman yardımcıları ve yöneticiler); bu alanda lider marka ve pazarlama konusunda profesyonellerin, günlük bazlı tepki gösteren ve anlık değişim ile yenilikçi bir ufka yönelmesi konusunda, takip yetenekleri ve yeni projeleri eksiksiz sunmaları uygulama gücü ile birleştirmeleri demektir. Sosyal medya yetisi global bazda sonu olmayan etkilere sahiptir. Yöneticilerin ve profesyonellerin Sosyal Medya eğitimleri ile mevcut bilgilerine yenileri ekleyerek markalarını geliştirme sürecinde ilerlemeleri bu program dahilinde mümkündür.
  • Dijital içerik geliştiriciler, ürün ve hizmet geliştiricileri, strateji uzmanları, iletişim ve halkla ilişkiler uzmanları; içerik geliştiricilerin farklı platformlardaki hedef kitlelere ulaşmaları, sosyal medyadaki popülerlik ve etkileşime müdahale gücünü elde etmeleri, hedef kitleyi daha iyi anlamaları ve stratejilerini bu doğrultuda değiştirmeleri için sosyal medya eğitimi ve benzersiz ders programından yararlanmaları, deneyimlerini, yeni trend ve uygulamaları nasıl yönlendirmeleri gerektiğini kavramaları adına gerekli bir husustur.
Kontenjan
Minimum : 5 / Maksimum : 20
Son Başvuru Tarihi
22/06/2018
Eğitim İçeriği

Her bir dersimizde alanında uzmanlaşmış, global ajanslarda çalışan, sektörün en iyi eğitmenlerinden (24 ders, 24 eğitmen) çok değerli bilgiler edinebilirsiniz. Uygulamalı derslere sahip olan ve sizlerin gerçekleştireceği projelerin sunumuyla sona eren tek sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimini veren Sosyal Medya Kampüsü olarak teorik bilginin tek başına yeterli olmayacağını biliyor ve siz katılımcılarımıza eğitim boyunca workshop imkanları sunuyoruz. Öğrendiklerinizi test edebileceğiniz proje dersimizde başarı gösterir ve devamsızlık şartlarına uyarsanız, uzmanlık sertifikası almaya hak kazanırsınız. Ders başlıklarımız arasında ise, sosyal medya ve dijital pazarlama alanında en çok ihtiyaç duyulan içerikler yer buluyor. “E-mail Pazarlama, İçerik Pazarlama, Sosyal Ağlarda Reklam Kampanyaları, Viral Pazarlama, Google Analytics, Adwords, SEO, Growth Hacking, Online İtibar Yönetimi, Facebook Marketing” gibi birçok önemli konu, uzmanlar tarafından sunuluyor.. Eğitimler 6 hafta sonu boyunca Cumartesi ve Pazar günleri Dedeman Park Otel Levent'te 10.00 – 17.00 saatleri arasında (toplam 80 saat) yapılırken, hafta içi de öğrencilerin eğitimi interaktif olarak desteklenmeye devam ediyor. Dönem sona erse bile, biz ayrılamayız. 6 haftanın sonunda katılımcıların gelişimine ve değişimine katkımız her zaman devam ediyor. Eğitimimize katılan herkes sonraki dönem eğitimlerine de ücretsiz katılma hakkına sahip oluyorlar. Ders Programı, Eğitmenler ve Konuşmacılar: https://www.sosyalmedyakampusu.com/kurslar/sosyal-medya-ve-dijital-pazar...