Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
Doğaçlama Atölyesi
     09/10/2018 - 30/10/2018
     4 Hafta / 8 Saat
     Salı
     19:00 - 21:00
     Prinkipo Akademi - Bağdat Caddesi
     500 TL
Eğitim Amacı
Bu atölyede doğaçlama temrinleri üzerinden katılımcıların oyun güdülerini (yeniden) keşfetmeleri, yaratıcılık, farkındalık, sözel-fiziksel ifade yetilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Amaçlanan bu edinimler ile katılımcının doğaçlamayı bir sosyal beceri haline getirerek, kollektivite, konsantrasyon, farklı düşünme/ilişki biçimleri, çözüm odaklılık gereksinimlerine nasıl yansıtılabileceği araştırılacaktır. Tamamen “oyun” pratiğine dayanan bu programın “süreç odaklı” tasarlanmış olmasından dolayı, atölye sonunda herhangi bir sahne gösteri, performans vs. hazırlanması planlanmamaktır.
Kimler Katılabilir

Program, “oyun oynamak” isteyen ve oyun aracılığıyla hayata farklı bir perspektiften bakmayı arzulayan, 18 yaş üstü herkese açıktır.

Kontenjan
Minimum : 8 / Maksimum : 20
Son Başvuru Tarihi
01/10/2018
Eğitim İçeriği

1. Hafta: -Tanışma -Isınma Egzersizleri -Oyun ve Dramanın Kuralları -Oyun Kurucu Olmak -Serbest Doğaçlama
2. Hafta: -Isınma ve Güven Egzersizleri -Doğaçlamanın Prensipleri (Zaman - Mekan - Obje Farkındalığı) -Sözlü ve Sözsüz Doğaçlama Egzersizleri
3. Hafta: -Isınma ve Nefes Egzersizleri -Odaklanma ve Konsantrasyon -İkili ve Grup Doğaçlama Egzersizleri
4. Hafta: -Isınma -Seçilen Bir Metni Doğaçlama (Yeraltından Notlar) -Çıkarımlar -Kapanış Egzersizi ve Uygulama (Caz Müziğinde Doğaçlama, Etkin Dinleme ve Doğru Doğaçlama Anı Nedir?)
 
Eğitim Süresi: 4 Hafta / 8 Saat