Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

SSS

Sık Sorulan Sorular

Eğitimlerinize katılmak için bir ön şart var mıdır?

Eğitimlerimize ilgi duyan, uzmanlığını geliştirmek veya değiştirmek isteyen herkes eğitimlerimize başvurabilir. Bazı eğitimlerde konuyla ilgili olan asgari uzmanlığın belgelenmesi veya belli bir asgari eğitim düzeyi istenebilir. Sizin ilgilendiğiniz eğitim için sitemizdeki eğitim başlığı altında yer alan açıklamalar başvurunuz veya Yeditepe SEM ile görüşünüz.

Eğitimler nerede verilmektedir?

Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Kampüsü yoğunlukla olmak üzere, İstek Vakfı Okulları binalarında, eğitimin verilmesinin talep edildiği salonlarda, otellerde vb. yerlerde eğitim verilmektedir. Eğitimleriniz kimler tarafından verilmektedir? Eğitimler, konusunda Türkiye ve dünyada kendini kabul ettirmiş, dalında uzman kişilerden oluşmak üzere Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve diğer bağımsız umanlardan oluşur. Eğitimin açılabilmesi için kaç kişi olmak gerekir? Bireysel eğitimlerde asgari sayı 10 kişidir. Grup ve şirket eğitimlerinde eğitimlerinde bu görüşme ile belirlenir. Şirket gruplarına/kapalı gruplara eğitim için uygulanan husus nedir? Şirketin/grubun talebi halinde istenen gün, saat ve yoğunlukta eğitim/kurs dizayn edilir, düzenlenir.

Eğitimleriniz sonunda herhangi bir belge veriliyor mu?

Bazı eğitimlerde, eğitim sonrasında yapılacak sınavı geçme şartı istenir. Eğitimler tamamlanmasından sonra sınavlı olan tüm eğitimlerde Yeditepe Üniversitesinin düzenlediği “sertifika” verilir. Sınavsız eğitimlerde Yeditepe Üniversitesinin düzenlediği “katılım belgesi”ni almaya hak kazanırsınız. Bazı eğitimlere katılmak için belli bir asgari eğitim düzeyi veya ilgili uzmanlığa sahip olması istenebilir. Sorularınız için bizimle irtibata geçiniz. 0(216) 578 1712, 0(216) 578 1832

Nasıl kayıt olurum?

Eğitim isminin altında "Kayıt Ol" ı tıklayarak ön kayıt olursunuz. Kesin kayıt için ödeme ve evrak tamamlanmalıdır.

Hangi belgeler gerekli?

Eğitime göre değişir. Bu konu sitemizde ilgili eğitim başlığı altındaki açıklamalarda belirtilir. Ancak genellikle istenen belgeler: • Nüfus Cüzdan fotokopisi • Son bitirdiğiniz okulun diploması, • Vesikalık fotograf • Dekont (Üzerinde katılımcı adı ve hangi eğitime ait olduğu belirtilerek ödeme yapılacak) Fatura talep ediliyorsa fatura bilgilerinin bu başvuru aşamasında bildirilmesi gerekmektir. 

Ödemeler nasıl yapılıyor?

Belirlenen hesaba açıklamaları EFT, Havale yapılabilir. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi’nin Ataşehir Kayışdağı 26 Ağustos Kampüsü’nde Döner Sermaye işletmesine giderek kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Kredi kartına 2000 TLnin altına 5 taksit, 2000 TL ve üzerine 9 taksit imkanı vardır. Mail order ile de yapılabilir.

Hangi durumlarda indirim uygulanır?

İstek Vakfı, Yeditepe Üniversitesi öğrenci, mezun ve velilerine, bahsi geçen kurumların ve bağlı ortaklıklarının çalışanlarına indirim yapılır. Merkezin bazı eğitimleri indirim kapsamı dışı tutma hakkı saklıdır. İndirimler için Yeditepe Sem’i arayınız.

Eğitime katılmayanın ücreti iade ediliyor mu?

Evet

Eğitime katıldım ama devam etmeyeceğim. İade alabiliyor muyum?

Yarısını iade alırsınız.

Şirket adına fatura almam mümkün mü?

Evet. Ancak eğitim başında belirtmeniz gerekir.

Yaklaşan Eğitimler

Hepimiz yeni bir işe başladığımız, heyecanlı ve biraz da stresli olduğumuz, oryantasyon dönemlerinden geçtik. Elimize prosedürler, tamamlamamız gereken evrak listeleri tutuşturuldu. Şirket sunumlarını saatlerce dinledik.
Sem Yeditepe  09/12/2017
Sem Yeditepe  10:00 - 17:00
Bu eğitimin amacı katılımcılara öncelikle Java programlama diline giriş yapılarak Android Studio platformunda mobil uygulama geliştirme eğitimi vermektir.
Sem Yeditepe  11/03/2018
Sem Yeditepe  11:00 - 14:00
Bu eğitimin amacı katılımcılara oyun motorları hakkında genel bilgi verildikten sonra, C# programlama dili ihtiyaç seviyesinde özet yapılarak, Unity 3D platformunda C# programlama dili kullanılarak 3 boyutlu oyun tasarımı ve programlaması yapmaktır.
Sem Yeditepe  10/03/2018
Sem Yeditepe  10:00 - 14:00
Eğitimin amacı, katılımcıları, Arduino isimli mikro denetleyici kartlarla ve C dili ile tanıştırmaktır.
Sem Yeditepe  05/05/2018
Sem Yeditepe  10:00 - 15:00
Fransızca dili bilincini arttırmak ve bu dili gelişmiş eğitim-öğretim yöntemleriyle en etkili biçimde öğretmek.
Sem Yeditepe  12/02/2018
Sem Yeditepe  18:30 - 21:30
A1 Seviyesi İtalyanca kursunun amacı, bu dili yeni öğrenmeye başlayanlara, iletişime yönelik ve eğlenceli bir yaklaşımla sağlam temelleri öğretmektir.
Sem Yeditepe  06/01/2018
Sem Yeditepe  09:30 - 12:30
Sunumlar eğitimin her düzeyinde ve mesleki hayatta önemlidir. Okuma, yazma, dinleme, konuşma ve araştırma becerilerinin tümünü içererek, belirli bir amaca yönelik, sözel ve görsel etkileşimin önemini belirtirler.
Sem Yeditepe  16/12/2017
Sem Yeditepe  09:30 - 17:00