Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

SSS

Sık Sorulan Sorular

Eğitimlerinize katılmak için bir ön şart var mıdır?

Eğitimlerimize ilgi duyan, uzmanlığını geliştirmek veya değiştirmek isteyen herkes eğitimlerimize başvurabilir. Bazı eğitimlerde konuyla ilgili olan asgari uzmanlığın belgelenmesi veya belli bir asgari eğitim düzeyi istenebilir. Sizin ilgilendiğiniz eğitim için sitemizdeki eğitim başlığı altında yer alan açıklamalar başvurunuz veya Yeditepe SEM ile görüşünüz.

Eğitimler nerede verilmektedir?

Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Kampüsü yoğunlukla olmak üzere, İstek Vakfı Okulları binalarında, eğitimin verilmesinin talep edildiği salonlarda, otellerde vb. yerlerde eğitim verilmektedir. Eğitimleriniz kimler tarafından verilmektedir? Eğitimler, konusunda Türkiye ve dünyada kendini kabul ettirmiş, dalında uzman kişilerden oluşmak üzere Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve diğer bağımsız umanlardan oluşur. Eğitimin açılabilmesi için kaç kişi olmak gerekir? Bireysel eğitimlerde asgari sayı 10 kişidir. Grup ve şirket eğitimlerinde eğitimlerinde bu görüşme ile belirlenir. Şirket gruplarına/kapalı gruplara eğitim için uygulanan husus nedir? Şirketin/grubun talebi halinde istenen gün, saat ve yoğunlukta eğitim/kurs dizayn edilir, düzenlenir.

Eğitimleriniz sonunda herhangi bir belge veriliyor mu?

Bazı eğitimlerde, eğitim sonrasında yapılacak sınavı geçme şartı istenir. Eğitimler tamamlanmasından sonra sınavlı olan tüm eğitimlerde Yeditepe Üniversitesinin düzenlediği “sertifika” verilir. Sınavsız eğitimlerde Yeditepe Üniversitesinin düzenlediği “katılım belgesi”ni almaya hak kazanırsınız. Bazı eğitimlere katılmak için belli bir asgari eğitim düzeyi veya ilgili uzmanlığa sahip olması istenebilir. Sorularınız için bizimle irtibata geçiniz. 0(216) 578 1712, 0(216) 578 1832

Nasıl kayıt olurum?

Eğitim isminin altında "Kayıt Ol" ı tıklayarak ön kayıt olursunuz. Kesin kayıt için ödeme ve evrak tamamlanmalıdır.

Hangi belgeler gerekli?

Eğitime göre değişir. Bu konu sitemizde ilgili eğitim başlığı altındaki açıklamalarda belirtilir. Ancak genellikle istenen belgeler: • Nüfus Cüzdan fotokopisi • Son bitirdiğiniz okulun diploması, • Vesikalık fotograf • Dekont (Üzerinde katılımcı adı ve hangi eğitime ait olduğu belirtilerek ödeme yapılacak) Fatura talep ediliyorsa fatura bilgilerinin bu başvuru aşamasında bildirilmesi gerekmektir. e-posta adresi: bguzeldere@yeditepe.edu.tr

Ödemeler nasıl yapılıyor?

Belirlenen hesaba açıklamaları EFT, Havale yapılabilir. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi’nin Ataşehir Kayışdağı 26 Ağustos Kampüsü’nde Döner Sermaye işletmesine giderek kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Kredi kartına 2000 TLnin altına 5 taksit, 2000 TL ve üzerine 9 taksit imkanı vardır. Mail order ile de yapılabilir.

Hangi durumlarda indirim uygulanır?

İstek Vakfı, Yeditepe Üniversitesi öğrenci, mezun ve velilerine, bahsi geçen kurumların ve bağlı ortaklıklarının çalışanlarına indirim yapılır. Merkezin bazı eğitimleri indirim kapsamı dışı tutma hakkı saklıdır. İndirimler için Yeditepe Sem’i arayınız.

Eğitime katılmayanın ücreti iade ediliyor mu?

Evet

Eğitime katıldım ama devam etmeyeceğim. İade alabiliyor muyum?

Yarısını iade alırsınız.

Şirket adına fatura almam mümkün mü?

Evet. Ancak eğitim başında belirtmeniz gerekir.

Yaklaşan Eğitimler

Avrupa Dil Birliği çerçevesinde, A1 seviyesinin ilk adımını oluşturan bu derste amaçlanan, düzenli ve düzensiz fiilerin geniş zamanda öğrenilmesi ve yakın geçmiş zamana geçişle birlikte kendinizi daha rahat ifade edebilmenizdir.
Sem Yeditepe  05/12/2017
Sem Yeditepe  19:00 - 21:00
Alt kısımda belirtilen kanun ve yönetmelikler baz alınarak mevzuata uygun şekilde işletmelerde talepler doğrultusunda “İskele kurulumu ve sökümü yapacak kişilere, dikey ve yatay yaşam hatlarında çalışacak kişilere, sapanlar ile çalışacak kişilere ” eğitim vererek " KATILIM BELGESİ veya KATILIM
Sem Yeditepe  08/10/2017
Sem Yeditepe  09:00 - 17:00
Bu eğitimin amacı bir programlama dili bilmeyen fakat öğrenmek isteyenlere programlamanın temel kavramlarını öğreterek bir alt yapı oluşturmaktır.
Sem Yeditepe  18/11/2017
Sem Yeditepe  10:00 - 17:00
Genel Rusça Kurslarının amacı öğrenciye temel dil becerilerini ( Rusça okuma, yazma, konuşma ve dinleme-anlama) geliştirmek, onların günlük hayatta ve iş dünyasında kullanılmasını sağlamaktır. Kursumuz, ulusalarası TORFL ( The Test of Russian as a Foreign Language) sınavına hazırlamaktatır.
Sem Yeditepe  06/01/2018
Sem Yeditepe  09:30 - 13:30
Bu eğitime katılan hekimler derinlemesine bir uzmanlık anlayışına sahip olmakla beraber yerleşik İSG hizmeti veya gezici İSG hizmetlerinde yorumlama ve değerlendirme yapabilme yetkisine sahip olacaktır.
Sem Yeditepe  18/11/2017
Sem Yeditepe  09:00 - 17:30
“BİLMEK ÇOK ŞEY, BİLDİĞİNİ AKTARABİLMEK HERŞEYDİR” *Günlük hayatta, iş başvurularında ve çalışma ortamında kendinizi ifade ederken zorlanıyor musunuz? Ya da kendinizi daha iyi ifade etmek mi istiyorsunuz? *Türkçe’yi doğru ve anlaşılır biçimde kullanmak için ne yapabiliriz?
Sem Yeditepe  02/12/2017, 09/12/2017
Sem Yeditepe  10:30 - 13:30
“BİLMEK ÇOK ŞEY, BİLDİĞİNİ AKTARABİLMEK HERŞEYDİR” *Günlük hayatta, iş başvurularında ve çalışma ortamında kendinizi ifade ederken zorlanıyor musunuz? Ya da kendinizi daha iyi ifade etmek mi istiyorsunuz? *Türkçe’yi doğru ve anlaşılır biçimde kullanmak için ne yapabiliriz?
Sem Yeditepe  02/12/2017, 09/12/2017
Sem Yeditepe  10:30 - 13:30