Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Zafer Demirkol      
www.zaferdemirkol.com

Programlamaya 1985  yılında 16 yaşında başladı. Televizyona bağlanan bir Sinclair bilgisayar ile ilk "merhaba dünya" programını yazdı. 18 yaşında  Boğaziçi Üniversitesinde Quick Basic kurslarına katıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini kazandı, okurken sürekli kod yazmaya devam etti.  Üniversitedeyken karmaşık sayılarla 4 işlem yapan bir program, animasyon, teklif hazırlama gibi uygulamalar geliştirdi.

Üniversite bittikten sonra değişik firmalarda çalıştı. 1999 yılında Genel Müdür olarak çalıştığı firmadan ayrılarak Avustralya'da " New South Wales" Üniversitesinde "English for Business Communication" eğitimi aldı. Bu yıllarda hızla gelişen Web teknolojilerini yakından takip ederek, değişik uygulamalar geliştirdi.

Avustralya'da Üniversitede çalışma gruplarında Web yazılımları üzerine olan bilgisini arttırdı. ASP (Active Server Pages)  ile burada tanıştı. Türkiye'ye döndüğünde ilk ASP kitabını yayınladı.

 Kitap ilk çıktığı yıl 5 ve toplamda 14 baskı yaparak satış rekorları kırdı. Daha sonra ASP.NET teknolojisine ait kitapları yayınlandı.  Şu ana kadar toplam 11 kitabı yayınlanmıştır.

Profesyonel kariyerine pek çok proje ve yazılım firmasında çalışarak devam etti. "PC World", Byte, "Mobile Life" dergilerinde köşe yazarlığı yaptı. Yazılım üzerine onlarca makale yayınladı.

3 dönem Microsoft MVP (Most Valuable Professional)  seçildi.

Maltepe ve Yeditepe üniversitelerinde, "Bilgisayar Mühendisliği",  "Bilişim Teknolojileri", "Bilgisayar Öğretmenliği",  "Bilişim Yönetim Sistemleri" fakültelerinde değişik dönemlerde  "Nesneye Yönelik Programlama", "Web Programlama",  "İleri Web Tasarımı", "Veritabanı Programlama", "Mobil Programlama" dersleri verdi ve vermeye devam etmektedir. 

30 yıllık yazılım tecrübesini kitapları, makaleleriyle paylaştığı gibi Profesyonel eğitimlerle de genç yazılımcılara aktarmakta. Özel sektör, kamu ve devlet kuruluşlarına  değişik yazılım teknolojileri konusunda onlarca eğitim düzenlemiş, düzenlemektedir. Profesyonellere  yönelik düzenlediği eğitim konuları: ASP.NET MVC, JavaScript, Mobil Hybrid Programlama, HTML5, JQuery, CSS3, iOS swift, AngularJs dir. Detaylar için http://www.zaferdemirkol.com/egitim/index.html

 Eğitim verdiği kurum ve kuruluşların bazılarının listesine www.zaferdemirkol.com/referanslar.html sayfasından ulaşabilirsiniz.

1969 İstanbul Doğumlu evli ve bir çocuk sahibidir.

Kitapları
Çocuklar için Kodlama  / 2015 Pusula Yayıncılık
C# ile ASP.NET 4 /2010 Kodlab Yayıncılık-4 baskı
10 Adımda Online Satış Sitesi/ 2010  Kodlab Yayıncılık-2 baskı
C# ile ASP.NET 3.5 / 2009 Kodlab Yayıncılık-3 baskı
C# ile ASP.NET 2.0 / 2006  Pusula Yayıncılık - 5 baskı
ASP.NET 2.0 / 2006 Pusula Yayıncılık - 3 baskı
 

Yaklaşan Eğitimler

Avrupa Dil Birliği çerçevesinde, A1 seviyesinin ilk adımını oluşturan bu derste amaçlanan, düzenli ve düzensiz fiilerin geniş zamanda öğrenilmesi ve yakın geçmiş zamana geçişle birlikte kendinizi daha rahat ifade edebilmenizdir.
Sem Yeditepe  05/12/2017
Sem Yeditepe  19:00 - 21:00
Alt kısımda belirtilen kanun ve yönetmelikler baz alınarak mevzuata uygun şekilde işletmelerde talepler doğrultusunda “İskele kurulumu ve sökümü yapacak kişilere, dikey ve yatay yaşam hatlarında çalışacak kişilere, sapanlar ile çalışacak kişilere ” eğitim vererek " KATILIM BELGESİ veya KATILIM
Sem Yeditepe  08/10/2017
Sem Yeditepe  09:00 - 17:00
Bu eğitimin amacı bir programlama dili bilmeyen fakat öğrenmek isteyenlere programlamanın temel kavramlarını öğreterek bir alt yapı oluşturmaktır.
Sem Yeditepe  18/11/2017
Sem Yeditepe  10:00 - 17:00
Genel Rusça Kurslarının amacı öğrenciye temel dil becerilerini ( Rusça okuma, yazma, konuşma ve dinleme-anlama) geliştirmek, onların günlük hayatta ve iş dünyasında kullanılmasını sağlamaktır. Kursumuz, ulusalarası TORFL ( The Test of Russian as a Foreign Language) sınavına hazırlamaktatır.
Sem Yeditepe  06/01/2018
Sem Yeditepe  09:30 - 13:30
Bu eğitime katılan hekimler derinlemesine bir uzmanlık anlayışına sahip olmakla beraber yerleşik İSG hizmeti veya gezici İSG hizmetlerinde yorumlama ve değerlendirme yapabilme yetkisine sahip olacaktır.
Sem Yeditepe  18/11/2017
Sem Yeditepe  09:00 - 17:30
“BİLMEK ÇOK ŞEY, BİLDİĞİNİ AKTARABİLMEK HERŞEYDİR” *Günlük hayatta, iş başvurularında ve çalışma ortamında kendinizi ifade ederken zorlanıyor musunuz? Ya da kendinizi daha iyi ifade etmek mi istiyorsunuz? *Türkçe’yi doğru ve anlaşılır biçimde kullanmak için ne yapabiliriz?
Sem Yeditepe  02/12/2017, 09/12/2017
Sem Yeditepe  10:30 - 13:30
“BİLMEK ÇOK ŞEY, BİLDİĞİNİ AKTARABİLMEK HERŞEYDİR” *Günlük hayatta, iş başvurularında ve çalışma ortamında kendinizi ifade ederken zorlanıyor musunuz? Ya da kendinizi daha iyi ifade etmek mi istiyorsunuz? *Türkçe’yi doğru ve anlaşılır biçimde kullanmak için ne yapabiliriz?
Sem Yeditepe  02/12/2017, 09/12/2017
Sem Yeditepe  10:30 - 13:30