Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Zafer Demirkol      
www.zaferdemirkol.com

Programlamaya 1985  yılında 16 yaşında başladı. Televizyona bağlanan bir Sinclair bilgisayar ile ilk "merhaba dünya" programını yazdı. 18 yaşında  Boğaziçi Üniversitesinde Quick Basic kurslarına katıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini kazandı, okurken sürekli kod yazmaya devam etti.  Üniversitedeyken karmaşık sayılarla 4 işlem yapan bir program, animasyon, teklif hazırlama gibi uygulamalar geliştirdi.

Üniversite bittikten sonra değişik firmalarda çalıştı. 1999 yılında Genel Müdür olarak çalıştığı firmadan ayrılarak Avustralya'da " New South Wales" Üniversitesinde "English for Business Communication" eğitimi aldı. Bu yıllarda hızla gelişen Web teknolojilerini yakından takip ederek, değişik uygulamalar geliştirdi.

Avustralya'da Üniversitede çalışma gruplarında Web yazılımları üzerine olan bilgisini arttırdı. ASP (Active Server Pages)  ile burada tanıştı. Türkiye'ye döndüğünde ilk ASP kitabını yayınladı.

 Kitap ilk çıktığı yıl 5 ve toplamda 14 baskı yaparak satış rekorları kırdı. Daha sonra ASP.NET teknolojisine ait kitapları yayınlandı.  Şu ana kadar toplam 11 kitabı yayınlanmıştır.

Profesyonel kariyerine pek çok proje ve yazılım firmasında çalışarak devam etti. "PC World", Byte, "Mobile Life" dergilerinde köşe yazarlığı yaptı. Yazılım üzerine onlarca makale yayınladı.

3 dönem Microsoft MVP (Most Valuable Professional)  seçildi.

Maltepe ve Yeditepe üniversitelerinde, "Bilgisayar Mühendisliği",  "Bilişim Teknolojileri", "Bilgisayar Öğretmenliği",  "Bilişim Yönetim Sistemleri" fakültelerinde değişik dönemlerde  "Nesneye Yönelik Programlama", "Web Programlama",  "İleri Web Tasarımı", "Veritabanı Programlama", "Mobil Programlama" dersleri verdi ve vermeye devam etmektedir. 

30 yıllık yazılım tecrübesini kitapları, makaleleriyle paylaştığı gibi Profesyonel eğitimlerle de genç yazılımcılara aktarmakta. Özel sektör, kamu ve devlet kuruluşlarına  değişik yazılım teknolojileri konusunda onlarca eğitim düzenlemiş, düzenlemektedir. Profesyonellere  yönelik düzenlediği eğitim konuları: ASP.NET MVC, JavaScript, Mobil Hybrid Programlama, HTML5, JQuery, CSS3, iOS swift, AngularJs dir. Detaylar için http://www.zaferdemirkol.com/egitim/index.html

 Eğitim verdiği kurum ve kuruluşların bazılarının listesine www.zaferdemirkol.com/referanslar.html sayfasından ulaşabilirsiniz.

1969 İstanbul Doğumlu evli ve bir çocuk sahibidir.

Kitapları
Çocuklar için Kodlama  / 2015 Pusula Yayıncılık
C# ile ASP.NET 4 /2010 Kodlab Yayıncılık-4 baskı
10 Adımda Online Satış Sitesi/ 2010  Kodlab Yayıncılık-2 baskı
C# ile ASP.NET 3.5 / 2009 Kodlab Yayıncılık-3 baskı
C# ile ASP.NET 2.0 / 2006  Pusula Yayıncılık - 5 baskı
ASP.NET 2.0 / 2006 Pusula Yayıncılık - 3 baskı
 

Yaklaşan Eğitimler

“Bilmek Çok Şey Bildiğini Aktarabilmek Herşeydir” *Günlük hayatta, iş başvurularında ve çalışma ortamında kendinizi ifade ederken zorlanıyor musunuz? Ya da kendinizi daha iyi ifade etmek mi istiyorsunuz? *Türkçe’yi doğru ve anlaşılır biçimde kullanmak için ne yapabiliriz?
Sem Yeditepe  10/03/2018
Sem Yeditepe  10:30 - 14:30
Günümüzün hızlı gelişen ve karmaşık şartlarında, hızlı ve yavaş kararın süreçleri ve işleyişi nasıl şekillenir? Yaşamda, iş hayatında, sosyal hayatta, sivil toplumda ve siyasal topluluklarda neden hızlı veya yavaş karar verme ihtiyacı duyarız?
Sem Yeditepe  14/04/2018
Sem Yeditepe  10:30 - 18:30
Günümüz dünyasında, bireylerin hızlı, derinlikli, yaratıcı iletişim ve anlatım yeteneklerine sahip olması onları bir adım öne çıkarmaktadır.
Sem Yeditepe  14/04/2018
Sem Yeditepe  10:00 - 18:00
İş hayatında başarıyı hedefleyenlerin ihtiyaç duyacağı en önemli becerilerden birisi de müzakeredir. Katılımcı tiyatro yöntemlerinden faydalandığımız ve çeşitli simülasyonlarla desteklediğimiz bu uygulamalı eğitim ile amacımız: Anlaşma ve pazarlık vb.
Sem Yeditepe  14/04/2018
Sem Yeditepe  10:00 - 17:00
Bankalardan kredi başvurusunda bulunurken en önemli konu olan ön hazırlık sürecinin nasıl olması gerektiği ve krediye duyulan ihtiyacın ne şekilde hangi bilgilerle destekleneceği konularında bilgilendirme yapılacaktır.
Sem Yeditepe  07/04/2018
Sem Yeditepe  10:00 - 17:00
Araç kiralama şirketlerinin araç portföylerinin genişletilmesi için ihtiyaç duydukları finansmana nasıl ve hangi yöntemler ile erişebilecekleri hakkında bilgilendirme yapmak, fizibilite çalışmaları hazırlanması konusunda aktarımlarda bulunmak; özellikle bazı karlılık ile alacak tahsilatı konusunda n
Sem Yeditepe  14/04/2018
Sem Yeditepe  10:00 - 17:00
Modern çağda ''Duyduklarımıza değil gördüklerimize'' inanıyoruz. Bize sunulan her görüntünün gerçek olduğunu kabul ediyor ve başkaları tarafından kurgulanan gerçekliğe çoğu zaman kendi gerçeğimiz gibi sıkı sıkıya bağlanıyoruz. Hem de eleştiri kabul etmez şekilde.
Sem Yeditepe  31/03/2018
Sem Yeditepe  10:30 - 14:30