Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
Çince Dil Kursu
Çince Dil Kursu
     01/10/2019 - 07/11/2019
     6 Hafta / 50 Saat
     Salı, Çarşamba ve Cuma
     18:30 - 21:30
     Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi
     850 TL
Eğitim Amacı
Katılımcıların başlangıç seviyesinde Çince dil bilgisi edinerek günlük hayatında iletişim kurabilmesi, Çince seslendirme sistemini anlaması, yazı kurallarını bilgi edinip yazabilmesi sağlanmaktır.
Kimler Katılabilir

Çince diline ilgi duyan herkes katılabilir.
İstek Vakfı Okulları öğrencilerine ve çalışanlarına, Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine, çalışanlarına ve mezunlarına, İSTEKKART sahiplerine %10 indirim yapılacaktır. 

Kontenjan
Minimum : 6 Maksimum : 12
Son Başvuru Tarihi
25/09/2019
Eğitim İçeriği

A1 Seviye Çince Dil Kursu 1 Ekim - 7 Kasım 2019 tarihleri arasında 6 hafta boyunca Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 18.30 - 21.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.
Yeditepe Üniversitesi'nin ana dili Çince olan deneyimli okutmanları tarafından Türk ögrencilere uygun bir sistem ile dersler gerçekleşecektir. Eğitim Çince ile iletişim kurulmasına yönelik dil bilgisi, el yazısı, seslendirme bilgisi ve günlük konuşma konularına göre eğitim stratejilerinden oluşmaktadır. 
El yazısı (temel çizgileri, yazma sırası ve kuralları) - Seslendirme bilgileri (sesli harfleri, sessiz harfleri - Ton vurguları ve özel ton değişme kurallar - Günlük konuşma konuları (Selamlaşma, Sağlık durumu, İş meşguliyeti, Tanışma, Kendini tanıtma, Doğum tarihi, Aile üyeleri bahsetme, Saati söyleme, Yer belirtme) - Gramer konuları isim cümlesi, fiil cümlesi, sıfat cümlesi, ‘是’ cümlesi - ‘有’ cümlesi ve basit soru cümleleri Her eğitim gününde son bir saat el yazısı ve konuşma pratiğine ayrılacaktır. El yazısı ve konuşma pratikleri sırasında eğitmen tarafından hazırlanan yazı kartları ve resimler ile kelime çalışmaları yapılacaktır.
Kaynaklar 1- Çince Konuşma 301 Ders Kitabı – 1 2- Çince konuşma 301 Çalışma Kitabı – 2 3- Çince konuşma 301 CD (3 adet)


  1. Eğitmen
    Weili Li